انتخابات وظیفه ی ملی است!

حرکت و برنامه بعدیِ دشمن به سمت چه مسئله ایی از امور کشوراست؟

امروز آنچه بنده تشخیص می دهم، که بررسى حرکات دشمن نشان می دهد این است؛ با اینکه ما حدود پنج ماه به انتخابات داریم، ذهن دشمن متوجه انتخابات ماست. انتخاباتى که در خرداد آینده در پیش داریم، از نظر ما مهم است، از نظر دشمن هم مهم است؛

.

.

 *تمرکز دشمن در انتخابات کشور ما به چه جهتی معطوف شده است؟

اصلاً انتخابات انجام نگیرد، و اگر می توانستند این کارى را می کردند! خب، این کار براى آنها میسور نیست، مقدور نیست، مأیوسند از این که بتوانند این کار را انجام دهند.

.

.

*آیا از داخل کشور هستند کسانی که بخواهند در انتخابات تعلل و تاخیر صورت بگیرد؟

 یک بار بعضى‌ها تلاش کردند که انتخابات مجلس را عقب بیندازند، حتّى به ما گفتند اگر می شود، دو هفته عقب بیندازید، گفتیم نمی شود، انتخابات باید در همان روزِ خودش انجام بگیرد، یک روز هم نباید عقب بیفتد.

نتوانستند، دستشان به جائى نرسید. آنها این را تجربه کرده‌اند، می دانند انتخابات عقب‌افتادنى نیست، لذا دنبال راه‌هاى دیگرند.
.

.

*حربه ی اول کسانی که می خواهند نسب به کم رنگ بودن انتخابات برنامه داشته باشند چیست؟ 

یکى از هدفها این است که کارى کنند که انتخابات بدون حضور پرشور و همگانى مردم برگزار شود.

 این را از حالا همه بدانند، آن کسانى که ممکن است از سر دلسوزى، راجع به انتخابات یک توصیه‌هاى عمومى بکنند که آقا انتخابات اینجورى باشد، آنجورى نباشد، حواسشان باشد به این مقصود دشمن کمک نکنند، مردم را از انتخابات مأیوس نکنند،

.

.

 *حربه دوم کسانی که می خواهند نسب به کم رنگ بودن انتخابات برنامه داشته باشند چیست؟

این که بگویند؛ انتخابات باید آزاد باشد.

 خب، معلوم است که انتخابات باید آزاد باشد.!!!

 ما از اول انقلاب تا حالا سى و چند تا انتخابات داشته‌ایم، کدامش آزاد نبوده است؟

در کدام کشور دیگر، انتخابات از آنچه که در ایران می گذرد، آزادتر است؟!

 .

.

*بحث وحربه سوم کسانی که می خواهند نسب به کم رنگ بودن انتخابات برنامه داشته باشند چیست؟

از روش مغالطه استفاده می کنند! که اگر ازاد است پس چرا همه !! نمی توانند شرکت کنند؟

ما می گوییم؛کجا دنیا داریم که برای انجام کارها صلاحیتها ملاحظه نشود؟ که اینجا روى این مسائل هى تکیه می کنند!

و البته هدف دارند از تکرار کردن،

 و یواش یواش این ذهنیت را به خیال خودشان در مردم به وجود بیاورند که خب، این انتخابات فایده‌اى ندارد؟

 این یکى از خواسته‌هاى دشمن است. آن کسانى که در داخل، این حرفها را می زنند، ممکن است غفلت کنند. من می گویم غفلت نکنید، حواستان باشد، کار شما جدول مورد نظر دشمن را پر نکند! مقصود او را تکمیل و تتمیم نکند. این یکى از راه‌هاى از شور و هیجان انداختنِ انتخابات است.
.

.

*هدف از تلقین طرح سالم نبود انتخابات؟

ضرر به جریان رو به جلو بردن کشور است

 و یک مسئله‌ى دیگر این است که به مردم گفته شود، تلقین شود که انتخابات سلامت لازم را ندارد. البته بنده هم تأکید می کنم که انتخابات باید سالم برگزار شود، منتها این، راه دارد.!

 در جمهورى اسلامى، در قوانین ما، راه‌هاى قانونىِ بسیار خوبى براى حفظ سلامت انتخابات پیش‌بینى شده است. البته کسانى بخواهند از طرق غیر قانونى عمل کنند، خب به ضرر کشور می کنند،

 یکى از راه‌ها هم این است که سعى کنند در ایام انتخابات، سر مردم را به یک چیز دیگرى گرم کنند، یک حادثه‌اى پیش بیاورند، یک ماجرائى درست کنند، یک ماجراى سیاسى، یک ماجراى اقتصادى، یک ماجراى امنیتى. البته این هم جزو نقشه‌هاى دشمن است،

.

.

*بحث بی قانونی عمل کردن در انتخابات سال 88  چه باز خوردی داشت؟

 در سال 88 از راه‌هاى غیر قانونى وارد شدند، کشور را دچار هزینه کردند، براى مردم اسباب زحمت درست کردند، براى خودشان هم اسباب بدبختى و سرشکستگى در زمین و در ملأ اعلى شدند. راه‌هاى قانونىِ خوبى وجود دارد. بله، بنده هم اصرار دارم که انتخابات باید با سلامت کامل، با رعایت امانتِ کامل انجام بگیرد.

.

.

* از وظایف مسئولین در برپایی این انتخابات؟

مسئولین دولتى و مسئولین غیر دولتى که در کار انتخابات دست‌اندرکارند و مسئول هستند، همه باید طبق قانون، با دقت کامل، با رعایت کمال تقوا و پاکدستى عمل کنند تا انتخابات سالمى پیش بیاید، و مطمئناً هم چنین خواهد شد.
اما بنده مطمئنم که ملت ایران بسیار
بصیرتر و باهوش‌تر از این است که با یک چنین ترفندهاى خصمانه‌ى دشمنان یا عوامل دشمنان فریب بخورد، نه، ان‌شاءاللّه انتخابات به اذن‌اللّه، به حول و قوه‌ى الهى، به فضل پروردگار، انتخابات خوب و پرشورى خواهد شد.
.

.

*فلسفه رای دادن و انتخابات، هدف از حضور، جایگاه هر فرد در کشور ایران و ایرانی بودن؟

انتخابات یک حق است و یک وظیفه است. ما هر کداممان به عنوان یک فرد از افراد این ملت، هم حق داریم در انتخابات شرکت کنیم، هم وظیفه داریم. آن کسانى که به نظام جمهورى اسلامى معتقدند، قانون اساسى را قبول دارند، هم از این حق می خواهند استفاده کنند، هم این وظیفه را می خواهند انجام دهند. همه باید این وظیفه را انجام دهند. یکى وظیفه‌اش این است که بیاید صلاحیتهاى خودش را در معرض انتخاب مردم قرار دهد. هر کسى که در خود صلاحیتى احساس می کند و کار اجرائى بلد است، مى‌آید و خود را در معرض انتخاب مردم می گذارد. اداره‌ى مملکت و کار اجرائى، کار کوچکى نیست. کارهاى بزرگ و بارهاى سنگینى بر دوش مجریان سطوح بالاست. ممکن است کسانى که در سطوح دیگرى کار می کنند، ابعاد این سنگینى را هم بعضاً تشخیص ندهند که چقدر این بار سنگین است. آن کسانى که وارد میدان می شوند، باید کسانى باشند که در خود توانائىِ کشیدن این بار را بیابند

.

.

*ازوظایف مهم وحیاتی شواری نگهبان در انتخابات؟

صلاحیت کسانی مد نظر باشد که؛ واقعاً وابسته و دلبسته‌ى به نظام و قانون اساسى باشند،

صلاحیتهائى را هم که در قانون اساسى است و شوراى محترم نگهبان بر روى آنها تکیه خواهد کرد، در خودشان ملاحظه کنند و بخواهند قانون اساسى را اجرا کنند، چون رئیس جمهور سوگند می خورد که قانون اساسى را اجرا کند، قسم دروغ که نمی شود خورد.

.

.

*جایگاه مردم که  نقش افرینان اصلی کشورهستند

کسانى هم که نه، قصد ندارند در این صحنه حاضر شوند، در صحنه‌ى انتخاب کردن و کمک به پرشور شدن انتخابات شرکت خواهند کرد.
من به شما عرض می کنم؛ با اعتمادى که ما به وعده‌ى الهى داریم - و وعده‌ى الهى حق است و صدق است - بدون تردید خداى متعال این ملت را، هم در این مرحله، هم در همه‌ى مراحل آینده، بر دشمنانش پیروز خواهد کرد. خدا را شکر می کنیم که ما را دچار سوءظن به خودش نکرد.

 «الظّانّین باللّه ظنّ السّوء»

 ما را از اینها قرار نداد. ما به وعده‌ى الهى حسن ظن داریم، به وعده‌ى الهى اعتماد داریم. از طرفى مى‌بینیم که خداى متعال وعده‌ى نصرت داده است، از طرفى هم انسان این مردم را مشاهده می کند؛ حضورشان، علاقه‌شان، همتشان، اخلاص این جوانها، پاکى این جوانها، پدر و مادرهاى مؤمن و علاقه‌مند در سطح کشور، در همه‌ى قشرها، با همه‌ى شکلها و ظواهر. انسان مشاهده می کند که این ملت، ملتى است که بحمداللّه در صحنه است.
.

.

*و در آخر دعای امام؛

از خداوند متعال درخواست می کنیم به شما مردم عزیز قم، به حوزه‌ى علمیه‌ى معظّم قم، رحمت و لطف و توفیق و عافیت خودش را نصیب بفرماید

. روح مطهر امام بزرگوار ما را که این راه را به روى ما گشود، با اولیائش محشور کند.

 ارواح طیبه‌ى شهیدان عزیز ما را که در این راه فداکارى کردند، و همچنین همه‌ى مجاهدان راه حق را مشمول رحمت و برکت و فیض خود قرار دهد و ما را در این راه ثابت‌قدم بدارد.
والسّلام علیکم و رحمةاللّه و برکاته‌

/ 0 نظر / 82 بازدید