پیشرفت های نظامی ایران

به گزارش گرداببه نقل از کیهان، نشریه "اسرائیل دیفنس" طی گزارشی با اشاره به رزمایش موشکی ایران، نوشت: روشن شد که صنعت نظامی ایران پیشرفته تر از آن است که غرب ارزیابی کرده است.

 
آنچه ایرانی ها برای اولین بار (به‌خصوص رادار چند منظوره [غدیر]) به نمایش گذاشتند، وجود قدرت تکنولوژی موثر از نوع درجه یک را ثابت می کند.

این نشریه صهیونیستی افزود: رادار چند منظوره، راداری بسیار پیشرفته به حساب می آید. اشعه هایی که این رادار ارسال می کند، الکترونیکی است و نیازی به چرخش یا انحراف خود رادار  را ندارد. در اسرائیل رادارهایی با کاربردهای متعدد برای سامانه های سلاح های مختلف وجود دارد؛ مانند "اورن یورک" رادار سامانه، سلاح "حیتس" و "راز" که در خدمت سامانه گنبد آهنین است.

"طال عنبار"، عضو مرکز موسوم به مرکز پژوهش های راهبردی هوافضای اسرائیل (فیشر) نیز در این خصوص گفت: «از سال 2007 تاکنون اطلاعاتی در رسانه های ایران از رادار پیشرفته ایران منتشر شده بود ولی دست کم گرفته شد و بسیاری در [قدرت] آن ابراز تردید کردند.»

این دانشمند صهیونیست اذعان کرد: «در روز ارتش ایران در سال 2010 همانطور که می گویم، نمونه هایی به نمایش گذاشته شد مانند سامانه دفاع هوایی اس-300 و همچنین خودرویی که رادار را حمل می کرد و به عنوان نمونه بود؛ ولی سامانه ای که مقابل [حضرت آیت الله] خامنه ای به نمایش درآمد سامانه ای واقعی بود.»

چهارشنبه هفته گذشته سردار "امیر علی حاجی زاده" با اشاره به ویژگی ها و تفاوت های رزمایش موشکی پیامبر اعظم‌صلوات‌الله‌علیه6 با رزمایش های گذشته درباره استفاده عملیاتی از رادار "غدیر" گفته بود: «رادار غدیر برای کشف اهداف هوایی، هواپیماهای رادارگریز، موشک های کروز و موشک های بالستیک و نیز ماهواره های در مدار پایین (لئو) طراحی و ساخته شده است.»

عنبار در ادامه با تاکید بر قدرت فناوری ایران افزود: «کشورهای اندکی در دنیا چنین رادار پیشرفته ای دارند که قادر باشد در آن واحد اهدافی متعدد را دنبال کند.»

چندی پیش نیز این مرکز اسرائیلی با اشاره به رزمایش موشکی ایران تاکید کرده بود که ایران با نمایش قدرت موشکی خود پیامی روشن درباره قدرت بازدارندگی خود برای غرب فرستاد.
/ 0 نظر / 17 بازدید