زورگویی مجاز!

خطر!،،مراقب فیس بوک باشید،،خطر!

کاربران فیس بوک به علت مشکلات امنیتی این گونه شبکه‌های اجتماعی در معرض خطر سارقان و افراد هرزه‌ای هستند که ممکن است با دانستن اطلاعات شخصی آنها برایشان مشکل ایجاد کنند، این خطر به ویژه برای نوجوانان بیشتر است.

به گزارش فارس، تلویزیون العربیه در گزارشی به خطراتی که کاربران شبکه‌های اجتماعی از جمله فیس بوک را تهدید می‌کنند، پرداخت و افزود: عدم رعایت برخی از نکات امنیتی می‌تواند بسیاری از کاربران فیس بوک را طعمه دزدان قرار دهد.

این گزارش با بیان اینکه "خودتان را شکار سارقان و هرزه‌ها قرار ندهید " می‌افزاید: شاید برخی‌ها چنین مقوله‌ای که پیوسته از سوی کارشناسان خبره مطرح می‌شود را تکراری بدانند و به آن توجه نکنند ولی سهل انگاری در این امر می‌تواند مشکلاتی را برای کاربران ایجاد کند.

بنابراین گزارش، انتخاب کلمه عبور ساده می‌تواند راه را برای دسترسی به صفحه شخصی و بسیاری از اطلاعات کاربر را برای سارقان اینترنتی باز کند بنابراین کارشناسان توصیه می‌کنند که در انتخاب کلمه عبور از حروف و اعداد با هم استفاده شود و از به کاربردن تاریخ مناسبات شخصی مختلف پرهیز شود.

این گزارش می‌افزاید: درج دقیق تاریخ تولد می‌تواند سارقان و هکرها را به یافتن شماره حساب بانکی رهنمود سازد.

کارشناسان توصیه می‌کنند که در صورت درج اطلاعات و عکس‌های شخصی در صفحه فیس بوک فقط به دوستان اجازه دسترسی به آنها داده شود.

این گزارش حاکی است: در استفاده از فیس بوک و سایر شبکه‌های اجتماعی بایستی نکات امنیتی را رعایت کرد و گرنه کاربران با مشکلات جدی روبه‌رو خواهند شد. برای نمونه چنانچه شخصی هنگام مسافرت رفتن این موضوع را در صفحه فیس بوک مکتوب کند، قطعاً به فرصت طلب‌هایی که منتظر چنین موقعیت‌هایی هستند؛ کمک می‌کند.

کارشناسان اینترنت توصیه می‌کنند برای حفاظت از جان کودکان از منتشر ساختن اطلاعات کامل و عکس‌ آنها جلوگیری شود چنانچه یکی از دوستان عکس‌ها و نام کودکانمان را منتشر ساخت از حق خود برای منع چنین کاری استفاده شود.

بنابراین گزارش ،‌کارشناسان مربوطه استفاده از فیس بوک را برای کودکان زیر 13 سال پیشنهاد نمی‌کنند.

 

/ 0 نظر / 82 بازدید