آیا درس نمی گیرند از این همه نشانه؟

آیا درس نگرفته اند از

عاقبت عمر و عثمان و معاویه؟

آیا درس نگرفته اند از

جعده بنت اشعث؟

آیا درس نگرفته اند از

ظهر عاشورا؟

و آیا درس نمی گیرند از

بدن سالم و خونین حجربن عدی بعد از هزاران سال؟

و اینک چرا ساکت مانده ان آنان که از مسلمان بودن و از مردانگی دم می زنند و همواره خود را برترین مسلمانان می نامند؟

همان ها که مسئول قبرستان بقیع هستند ولی شئن آن جا را حفظ نمی کنند. پس چگونه خود را مسلمان می نامند؟

چگونه ساکت می مانند کسانی که که دم از دوستی با اهل بیت می زنند در هنگامی که آشکارا به حضرت زهرا (س) توهین می کنند؟

آیا فراموش کرده اند شئن یاران خاتم النبیین و یگانه امیر المؤمنین را؟

و آیا فراموش کرده اند شئن آن که پیامبر در وصفش می فر ماید:

فاطمه اولین کسی است که وارد بهشت می شود.

آیا فراموش کرده اند دوازدهمین اختر تابناک ولایت که همواره بر این همه بی حرمتی بیناست و دلش از این همه بی حرمتی رنجیده است؟

اینک در می یابم که چرا امام علی (ع) می فرماید:

کسی که به خاطر طولانی شدن مدت غیبت منکر آن نشود در قیامت با من هم درجه خواهد بود.

آیا خدا را فراموش کرده اند که می فرماید:

 

و الله علی کل شی شهید

آری هر چیز در قیامت جزاء داده می شود چه کوچک و چه بزرگ؛ اما بدانید که سکوت در مقابل توهین به اهل بیت و یاران آن ها و احکام الهی گناه کمی نیست.

واقعا آیا درس نمی گیرند؟تاريخ : ۱۳٩٢/٢/٢۱ | ٩:۳۸ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد صادق نعمتی | نظرات ()
ا
خبرگزاری فارس: اعدام یک معلول ذهنی دیگر در آمریکا با تزریق مرگبار

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه انگلیسی «تلگراف»، یک مرد معلول ذهنی آمریکایی قرار است روز سه شنبه هفته جاری (فردا) به جرم قتل در سال 1990 میلادی، با تزریق مرگبار در ایالت «جورجیا» اعدام شود و این در حالیست که فعالان حامی حقوق بشر و حامیان سلامت روان، اعدام این معلول ذهنی را «ناکامی در اجرای عدالت» نامیده اند.

این مرد معلول ذهنی «ورن هیل» نام دارد که 52 ساله و یک آمریکایی آفریقایی تبار است و بر اساس گزارش های منتشر شده ضریب هوشی او 70 اعلام شده است که همین امر منجر شده است که وی زیر آستانه ناتوانی ذهنی قرار بگیرد.

در این خبر آمده است که هیل به جرم کشتن نامزد خود در حال سپری کردن دوره حبس ابد خود بوده و هنگامی که در زندان بود یکی از هم بندی های خود را به قتل می رساند و به جرم این قتل به اعدام محکوم می شود.

«بریان کمر» وکیل این معلول ذهنی در درخواست تجدید نظر در اجرای حکم موکل خود نوشته است که: هیچ بحثی نیست که آقای هیل یک عقب مانده ذهنی است و به همین دلیل اعدام آقای هیل شکست اساسی اجرای عدالت محسوب می شود.

بر اساس این خبر، وکیل هیل در دادخواستی جداگانه اعلام کرده است که دادگاه باید اعدام قریب الوقوع آقای هیل را مهار و اجرای حکم اعدام وی را لغو کند.

در ادامه این خبر اینطور نوشته شده است که هیل قرار بود به جرم کشتن یک زندانی دیگر، بعد از گذراندن 21 سال گذشته در صف منتظران اجرای حکم اعدام در اواخر جولای گذشته اعدام شود اما با این حال اجرای حکم او به دلیل تغییری که در نحوه قتل صورت گرفته از سوی وی ایجاد شد، چندین ماه به تعویق افتاد.

هیل اولین زندانی محکوم به اعدام در ایالت جورجیا محسوب می شود که تنها یک دوز کشنده از داروی آرامبخش «pentobarbital» را دریافت خواهد کرد و این در حالیست که استاندارد قبلی تزریق سه ویال از داروی کشنده بوده است.


حالا شما بگویید کی در ایران «اسلامی» چنین فاجعه ی پیش آمده است؟تاريخ : ۱۳٩۱/۱٢/۱ | ٤:۱٧ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد صادق نعمتی | نظرات ()

این هم عکسش (آقایون غربی پس این چیه!)

دوستان دقت کنید این دکتر کپی نیستا! (میدونی این از اون مودب تر و خوش تیپ تره!)

به گزارش جهان، برنامه تلویزیونی آسمان شب که بامداد سه‌شنبه از شبکه چهار سیما پخش شد با حضور دکتر ابراهیمی، رییس و دکتر رضا کلانتری‌نژاد، عضو هیات علمی پژوهشکده سامانه‌های فضانوردی سازمان فضایی و شهرام یزدان‌پناه، کارشناس فضایی و روزنامه نگار علمی به نمایش و تحلیل فیلمی حدودا یک ساعت و نیمه از کل مراحل ماموریت پرتاب کاوشگر پیشگام تا زمان بازیابی میمون فضانورد پرداخت. 

کاوشگر پیشگام (کاوشگر 5) حامل میمونی سه ساله از نژاد رزئوس دوشنبه نهم بهمن ماه به ارتفاع 120 کیلومتری از زمین پرتاب شد. 
 
اعلام خبر موفقیت ایران در پرتاب و بازیابی کاوشگر حامل موجود زنده بازتاب وسیعی در رسانه‌های جهان داشت. 
 
به رغم اعلام و انتشار خبر پرتاب ماهواره در بعدازظهر دوشنبه، نخستین تصاویر ارسالی از مراحل پرتاب کاوشگر، همراه چند عکس از مراحل آماده‌سازی میمون فضانورد، ساعتها بعد در اختیار خبرگزار‌ی‌های کشور که در زمان پرتاب کاوشگر حضورنداشتند، قرار گرفت. 
 
عصر چهارشنبه، سازمان فضایی نشست خبری ویژه‌ای را در خصوص این ماموریت برگزار کرد و طی آن میمون فضانورد را که اسم رسمی آن پیشگام بوده و در پروتکل‌های بیمارستانی و نگهداری، آفتاب نامیده می‌شود، در حضور نمایندگان رسانه‌های خبری به نمایش گذاشت. 
 
پس از انتشار تصاویر گرفته شده از آفتاب در این نشست، که به وضوح با میمونی که در تصاویر منتشره در روز سه‌شنبه تفاوت داشت، شایعاتی در مورد جابه‌جایی میمون فضانورد و احتمال مرگ آن در جریان ماموریت در برخی رسانه‌های خارجی و فضای مجازی منتشر شد و طی روزهای بعد به برخی سایت‌های داخل هم کشیده شد. 
 
به محض انتشار این شایعات، خبرنگاری در تماس با مسوولان سازمان فضایی ایران، علت تفاوت میمون به نمایش درآمده در تصاویر اولیه و میمون به نمایش درآمده نشست خبری را جویا شد که عنوان شد تصاویر پرتاب کاوشگر، تصاویر آرشیوی مراحل آماده‌سازی میمون‌ها در مانورهای تمرینی بوده که در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته بود. 
  
با ادامه یافتن شایعات و تاخیر سازمان فضایی در شفاف‌سازی و ارائه مستندات و نیز بسنده شدن اظهار نظرها به متهم کردن رسانه‌ها به استفاده از تصاویر آرشیوی، در نهایت نمایش تصاویر مستند و لحظه به لحظه از 16 دقیقه ماموریت فضایی و حدود یک ساعت انتظار میمون فضانورد در کپسول فضایی تا رسیدن تیم بازیابی و مراحل مختلف بازیابی که توسط دوربین‌های نصب شده در کپسول حامل میمون و دوربین‌های غیر حرفه‌یی تیم بازیابی ضبط شده در برنامه آسمان شب ، مهر پایانی بر تمامی شایعات و تردیدها زد. 
 
دکتر کلانتری‌نژاد در برنامه آسمان شب با ترسیم شمایی از مراحل پرواز میمون فضانورد گفت: راکت کاوشگر تا ارتفاع 120 کیلومتری زمین صعود کرد ولی این راکت‌ها تا ارتفاع 800 کیلومتر هم در صورت استفاده از ساز و کار چند مرحله‌یی قابل پرتابند. 
 
ابراهیمی نیز اضافه کرد: کاوشگر پیشگام قادر بود تا ارتفاع 150 کیلومتری زمین صعود کند ولی با وزنه‌هایی ارتفاع پرواز تا 120 کیلومتر محدود شد. 
 
وی با بیان این که به دلیل تمهیدات اندیشیده شده، میمون پیشگام در طول ماموریت و حتی هنگام فرود با سرعت 8 متر درثانیه استرس و ضربه چندانی را متحمل نشده و هیچ گونه حالت غیر طبیعی در طول ماموریت بروز نداده است، درباره زمان بازیابی کپسول حاوی میمون فضانورد گفت: خوشبختانه در همان دقایق اول متوجه محل فرود شدیم و حدود یک ساعت طول کشید تا بالگرد حامل کارشناسان سازمان به محل محموله رسید. 
 
ابراهیمی در پاسخ به سوالی درباره تفاوت میمون‌های به نمایش درآمده در تصاویر رسانه‌ها گفت: چیزی که معیار است فیلم پرتاب میمون است که نشان می‌دهد میمون فضانورد تمام فرآیند پرواز را به سلامت طی کرده است. 
 
وی خاطرنشان کرد: میمون‌های متعددی در مانورهای تمرینی و مراحل آموزشی حضور داشته‌اند و حتی پای راکت هم سه میمون آورده شدند که نهایت یکی که سرحال‌تر و آماده‌تر بود داخل کپسول قرار گرفت. 
 
ابراهیمی همچنین روز گذشته در جمع خبرنگاران بدون اشاره به منبع اصلی ارائه کننده عکس‌های آرشیوی به رسانه‌ها، چنین اظهار نظر کرد که رسانه ها بلافاصله پس از اعلام خبر پرتاب موفق پیشگام، تصاویری را از میمون های دیگر این پژوهشکده به عنوان گزارش تصویری از میمون پیشگام منتشر کرده‌اند. 
 
ابراهیمی با اشاره به اینکه این پژوهشکده برای انجام مأموریت های خود میمونهای زیادی را آموزش داده است، گفت: این میمونها ممکن است در مراحل مختلف مانورها، عملیات و آموزش ها عکس های متفاوتی داشته باشند اما آنچه که قابل استناد است تصاویر میمونی است که در محفظه کپسول قرار دارد و از آن خارج می شود. 
 
رییس پژوهشکده سامانه های فضانوردی درباره میمونی که تصویر آن در رسانه ها منتشر شده و پیشانی آسیب‌دیده دارد، خاطرنشان کرد: نام این میمون «پانی» است که یک میمون ماده است و عکس های آن در حین آموزش شتاب و لرزش گرفته شده است. «پانی» با کمی شیطنت خود را زخمی کرده بود که پس از آن نیز بهبود یافت؛ برخلاف ادعاها هیچ یک از میمونها آموزش دیده پژوهشکده، خال گوشتی ندارند. 
 
وی رسانه‌ها را متهم به عجله زیاد در انتشار عکس ها کرد و گفت: بعضی از این عکس‌ها پیش از آنکه گروه از محل پرتاب کاوشگر بازگردد و احتمالا به دلیل آنکه از نظر هنری عکس های بهتری بوده اند، منتشر شده است. این در حالیست که گروه تا آن لحظه هیچ عکسی از میمون فضانورد را آپلود نکرده بود. 
 
ابراهیمی تأکید کرد: تصایر میمون فضانورد پیشگام کاملا روشن است و جای هیچ گونه بحثی ندارد؛ چنانچه میان میمونی که درون محفظه قرار دارد و از آن خارج می شود نه تفاوت رنگی هست و نه بریدگی وجود دارد. 

 
حاشیه‌ها: 
 
*ویژه برنامه آسمان شب که به پخش تصاویر بی‌نظیر از ماموریت تاریخی پیشگام اختصاص داشت از حدود ساعت 12 شب آغاز شد و تا حدود ساعت 1 بامداد ادامه داشت که زمان چندان مناسبی برای پخش چنین برنامه‌ای به نظر نمی‌رسد. 
 
*یزدان‌پناه در صحبت‌های خود به شدت از آنچه بی‌مبالاتی در انتشار تصاویر آرشیوی از میمون‌های فضانورد به جای تصاویر اصلی و کم کردن از شیرینی این موفقیت فضایی برای برنده شدن در رقابت خبررسانی خواند، انتقاد کرد حال آن که خبرگزاری‌های کشور صرفا تصاویری را که از منبع واحدی در اختیار آنها قرار گرفته منتشر کرده‌اند و هیچ اطلاعی از آرشیوی بودن آنها نداشته‌اند. ضمن آن که باید پرسید چگونه ممکن است سه خبرگزاری، تصمیم به انتشار عکس‌های آرشیوی یکسان در یک زمان واحد گرفته باشند؟
 

 تاريخ : ۱۳٩۱/۱۱/٢٦ | ۳:٢٤ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد صادق نعمتی | نظرات ()

دهه فجر بر همگان مبارک باد

 

 

برای مشاهده مطالب به ادامه مطلب برویدادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۱/۱۱/۱٤ | ٥:٥٠ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد صادق نعمتی | نظرات ()

خبرگزاری فارس: سلاح‌های جدید نظامی ساخت ایران در رزمایش بیت‌المقدس امتحان شد

خبرگزاری فارس: فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: سلاح‌های جدید نظامی که توسط جهاد خودکفایی و صنایع دفاع طراحی و ساخته شده بود، در رزمایش بیت‌المقدس امتحان شد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، احمدرضا پوردستان عصر امروز در رزمایش بیت‌المقدس با مثبت ارزیابی کردن این رزمایش اظهار داشت: در این رزمایش یگان‌های اجرا کننده تاکتیک‌ها و تکنیک‌های رزمی فراگرفته شده را به خوبی به اجرا در آوردند.

وی با تاکید بر اینکه رزمایش بیت‌المقدس به استکبار جهانی بار دیگر فهماند که سربازان و فرماندهان ولایت‌مدار ایران به شایستگی با استفاده از توان خود در راستای دفاع از دین و میهن استفاده می‌کنند، تصریح کرد: این رزمایش برای کشورهای منطقه پیغام‌آور صلح و دوستی بود و این نوید را به کشورهای تحت سلطه می‌دهد که هر کس بخواهد می‌تواند از یوغ قدرت‌های بیگانه خارج شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: در رزمایش بیت‌المقدس تاکتیک‌ها و تکنیک‌های جدید دفاعی به اجرا درآمد.

وی با اشاره به اینکه این رزمایش نسبت به سال‌های گذشته طراحی‌هایی متناسب با تهدیدات داشت، اضافه کرد: سلاح‌های جدیدی که توسط جهاد خودکفایی و صنایع دفاع طراحی و ساخته شده بود، در اختیار نیروها قرار گرفت و امتحان شد.

پوردستان با اشاره به اینکه این رزمایش بهره کافی برای نیروهای هدایت کننده، بازدید کننده و اجرا کننده را داشت، یادآور شد: با وجود حاکم بودن شرایط نامساعد و وزش باد شدید، خلبان‌ها پرواز و پشتیبانی لازم را در این رزمایش داشتند.تاريخ : ۱۳٩۱/٩/۱٢ | ٥:٤٥ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد صادق نعمتی | نظرات ()

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)، این جلسه، جلسه عزیزداده‌هاست و میزبان و مهمانش معلوم نیست! راستش انتظار این همه استقبال و اشتیاق را از شرکت‌کنندگان در این جلسه نمی‌کشیدم. خانواده‌های شهدا و ایثارگران تا آخر برنامه به هر بهانه‌ای شعار دادند و منطق و احساس‌شان را به رهبرشان نشان دادند.خیلی از پدر و مادرها با عکس عزیزان‌شان آمده بودند در این جلسه. لابد می‌خواستند آنها هم فیض این مهمانی را از دست ندهند.


برعکس تمام جلسات سفر، تنها جلسه ای که تعداد مسن‌ها و پیرها بیشتر است، همین جلسه است. به خاطر همین هم هست که آقا صحبتهایشان را در این جلسه طولانی نمی کند.


صفوف اول صف فرمانده‌ها و جانباران بود! آنهایی هم که دست و پایشان در کمیت و کیفیت کامل بود، بی چشم و گوش بودند.


وقتی آقا آمد روی جایگاه، مردم جلو آمدند و شعار دادند. دو تا پسر نوجوان از نرده های سکوی خبرنگارها که ما رویش نشسته بودیم بالا آمدند تا آقا را ببینند. یکی به دیگری گفت: سبحان! رهبر را دیدی؟... چه‌قدر قشنگه!

اول جلسه خانم صدیقه بهاری متنی خواند و در آن اشاره کرد به حرف شهید باکری که بازماندگان جنگ سه دسته می‌شوند؛ اول پشیمانها، دوم بی تفاوتها و سوم کسانی که پایبند آرمانها می‌مانند و مجبورند از غصه دق کنند. رهبر انقلاب در صحبتهایشان به این حرف دختر شهید بهاری اشاره کردند و گفتند: من جمله آخر آن حرف (حرف شهید باکری) را قبول ندارم، آنهایی که پایبند آرمانها و ارزشها می‌مانند شاهد به ثمر نشستن و تناور شدن این نهال خواهند بود.


این پیرمرد از وقتی آقا آمد تا آخر جلسه داشت گریه می‌کرد، گاهی هم بلند می‌شد و چیزهایی می‌گفت که نمی شنیدیم. خواستم بعد از جلسه بروم ببینم حرفش چه بوده ولی پیدایش نکردم. همه خبرنگارها بالای سکو محو حال او بودند.


وقت رفتن، رهبر انقلاب به خواست یکی از همان صف اولی‌ها دست به گردن بردند و چفیه‌اشان را درآوردند تا بدهند به او. بین راه کس دیگری چفیه را گرفت. آقا روی جایگاه ماندند و با دست اشاره کردند تا چفیه برسد به آنکه زودتر درخواست کرده.تاريخ : ۱۳٩۱/۸/۱٩ | ٥:٥٤ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد صادق نعمتی | نظرات ()


خامنه ای , رهبر

 بر اساس این شجره نامه نسب حضرت آیت الله خامنه ای به واسطه 36 نسل ،  به امام حسین(ع) می رسد.

 

 

امام حسین، امام زین العابدین، علی اصغر،...، سید جواد، سید علی خامنه ای

 

نام برادران آیت الله خامنه ای : سید هادی خامنه ای ، سید محمد خامنه ای

 

نام فرزندان آیت الله خامنه ای : مصطفی خامنه ای ، مجتبی خامنه ای ، محسن خامنه ای ، میثم خامنه ای ، بشری خامنه ای ، هدی خامنه ای

 

نسب آیت الله خامنه ای به حضرت سلطان سید محمد که از سادات حسینی است و با چهار واسطه فرزند امام سجاد می شود می رسد . ایشان به دلیل ظلم و جور عباسیان به مناطق مرکزی ایران و تفرش ، آشتیان و فراهان می آیند و از سوی مردم آن مناطق مورد استقبال قرار می گیرند ولی مأموران عباسی در تفرش ایشان را دستگیر و شهید می کنند و هم اکنون مزار ایشان در میقان اراک قرار داد . سید محمد فرزند سید محمدتقی ، فرزند سید میرزا علی ، فرزند سید میرزا اکبر ، فرزند سید فخرالدین از شجره مبارک حضرت سلطان سید محمد است که از تفرش به آذربایجان مسافرت می کنند و در شهر خامنه – 80 کیلومتری شمال غربی تبریز – ساکن می شوند . بعد از وی سید حسین ، فرزند سید محمد در خامنه مشغول هدایت و ارشاد مردم می شود و البته به نجف اشرف سفر می کنند و در آنجا به درس و بحث اشتغال می ورزند . ایشان جد حاج سید علی خامنه ای بودند .

برای دیدن عکس شجره نامه سید علی خامنه ای در اندازه بزرگ ، روی عکس کلیک کنید . تاريخ : ۱۳٩۱/۸/۱٩ | ٥:۳۱ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد صادق نعمتی | نظرات ()

توجه                                                                    توجه

کسایی که می خوان وبلاگ نویس بشن توجه کنن!!

من قصد دارم یه پاور پوینت آموزشی در مورد وبلاگ نویسی بسازم که البته بسیار مهیج و کاربردیه کسایی که این پاور پوینت رو می خوان در نظر سنجی همین مطلب در خواست پاورپوینت رو بکنن تا 2 ماه 2ماه و نیم دیگه واستون به ایمیلی که نوشتید می فرستیم لازم به یاد آوری که ما فقط به 30 نفر ارسال می کنیم پس هر چه سریع تر درخواست خودتون رو اعلام کنید.

                                        با تشکر:

                                                     مدیر وب نعمتیتاريخ : ۱۳٩۱/۸/۱٩ | ٥:۱٩ ‎ب.ظ | نویسنده : محمد صادق نعمتی | نظرات ()